Verdiğimiz Vekaletin Süresi Bitti / Köşe Yazısı - Ahmet ERKUT

21.02.2015 16:05:33
Ahmet ERKUT

Ahmet ERKUT

Bir hayli zamandır köşe yazısı yazmıyorum, yazdığım zamanda siyasi yazılar yazmamaya gayret ediyorum. Daha önce yazmış olduğum “verdiğimiz vekalet sürelidir” yazımdan Milletvekillerimize bazı sorular sormuştum, bu soruları yeniden hatırlatmak istiyorum.
Seçim sürecinde milletvekillerimizin vermiş oldukları sözleri hatırlatmıştım. Şuanda bu sözlerin bir kısmının yerine getirildiğini, bir kısmının da unutturulmaya çalışıldığını görüyoruz.
Bu sözlerden bir kısmını hatırlayalım;
2011 genel seçimleri sürecinde ilçemizde bulunan mevcut toplum sağlık merkezi kağıt üzerinde ismi “Sincik İlçe Hastanesi” olarak değiştirilmiş, tabelası ise 6 ay sonra yazmış olduğum “Tabelasız Devlet Hastanesi” yazımdan sonra mevcut başhekimin görevden alınıp yerine Uzman Dr. Zafer Terzi’nin atanmasının ardından asılmıştı. Hastanemize iki ana branşta uzman hekim atanması yapılmış, bununla da kalmayıp ilimizi ziyaret eden dönemin Sağlık Bakanından ilçemize yeni bir hastane sözü alınmıştı. Yeni hastane için çalışmalara başlandı ve hastanenin kaba inşaatı tamamlandı. Yapımı devam eden yeni hastane binası için emeği geçenlere teşekkür ediyorum.
Ayrıca, Söz verildiği gibi sağlık ocağı hastaneye çevrildi, Dahiliye uzmanı, Çocuk Hastalıkları Uzmanı ve Aile hekimi Uzmanı atandı. Ancak uzman hekimlerimiz zorunlu görev sürelerini tamamlayıp ilçemizden ayrıldılar, yerine yenileri bir türlü atanmadı. Yaklaşık bir buçuk yıl önce ilçemizden ayrılan başhekim Uz. Dr. Zafer Terzi’nin yerine ne Uzman hekim atandı, nede yerine Başhekim atanması yapıldı. Dört ana branşta uzman hekim kadrosu verilmesine rağmen ilçemize bir türlü atanamayan uzman hekim ve bir türlü görevlendirmesi yapılamayan Başhekim için yetkilileri halka şikayet ediyorum.
Sayın vekillerin verdiği sözlerden biride ilçemizde bir Banka şubesi açma sözüydü, bu sözünü yerine getirdiler, 25 yıllık ilçe tarihinde ilk Ziraat Bankası şubesi Sincik’te açıldı. Konuyla ilgili çaba sarfeden Milletvekillerimiz başta olmak üzere, dönemin ilçe kaymakamına, Belediye Başkanına, STK’lara ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.
Sayın vekillerimiz ilçemizin yol sorununu çözeceklerini söylemişlerdi; Cendere Köprüsü-Sincik arasındaki yolu ivedilikle asfaltladılar, ancak Cendere Köprüsü-Kahta arası için henüz herhangi bir çalışma gündeme gelmiş değil, bu yol ne zaman ilçe standartlarına getirilecek? Bide Sincik-Malatya yolu var, bu yol 2002 yılından beri devam eden çalışmalar geçtiğimiz yıl yapılan 21 km sanat yapı ve asfalt ile tamamlandı. Sayın vekillerimiz bu yolu Karayolları ağına alınacağını söylediler, Konuyla ilgili AK Parti Grup Başkan Vekili Milletvekilimiz Ahmet Aydın, yapmış olduğu açıklamada bu yolu karayolları ağına alınması için Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanımız Sayın Lütfü Elvan’dan söz aldığını söyledi. Ancak Sayın Bakanın sözüne rağmen Karayolları Genel Müdürlüğünden olumsuz karar çıktığı yönünde iddialar var. Bu konuda Grup Başkan Vekili Milletvekilimiz Sayın Ahmet Aydın’ın işin peşini bırakmayacağını, bu kararı olumluya çevireceğine yürekten inanıyorum. Sincik-Malatya yolunda yapılan genişletme, asfalt çalışmaları ve Karayolları ağına alınması için çaba sarfeden Milletvekillerimize ve yerel yöneticilerimize teşekkür ediyorum.
Sayın vekillerimize; Orman ve su işleri Bakanımız Sayın Veysel Eroğlu’nun ilimize yaptığı bir ziyaret esnasında ilçemize bir baraj sözü verdiğini hatırlatmıştım, gene hatırlatma gereği duydum. Çünkü Sayın Bakanın Sözü, sözde kaldı. Konuyla ilgili herhangi bir çalışma yapılmadı. Kasap deresi projesi ne zaman hayata geçecek ve hangi köylerimizi sulu tarıma kavuşturacak?
Sayın vekillerimize; ilçemize Spor Salonu ne zaman yapılacağını sormuştum, Spor Salonu inşaat ihalesi yapıldı. İnşallah ilçemiz 2016 yılının başlarında spor salonuna kavuşacak, emeği geçenlere teşekkür ediyorum. İlçemizde mesire alanı ne zaman yapılacağını sormuştum, gene soruyorum. Bu kapsamda söylemleriniz oldu, sözleriniz oldu? Bu sözlerinizi yerine getirme zamanı gelmedi mi?
Sayın vekillerimize; son olarak ilçemize yüksekokul ne zaman yapılacağını sormuştum, gene soruyorum. Bu konuda söylemleriniz oldu, bu söylemleriniz sözde mi kalacak?
Adıyaman Üniversitesi Sincik’e ne zaman tabela asacak?
Verdiğimiz Vekaletin Süresi Bitti…
Yeni adaylardan yeni sözler bekliyoruz, ama yerine getiremeyeceğiniz sözler vermeyin…

 

Bu yazı toplam 1785 defa okunmuştur
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Yazarın Diğer Yazıları
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ


Tüm Hakları Saklıdır © 2013 Sincik Gündem | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.