Hani Türkiye’nin İncisiydik!

5.10.2016 08:40:20
Ahmet ERKUT

Ahmet ERKUT

Türkiye’nin dört bir yanında olduğu gibi Adıyaman ve bazı ilçelerinde büyük projeler hayata geçiriliyor ama son üç genel seçimin ve Cumhurbaşkanlığı seçiminin şampiyonu Sincik, hak ettiği hizmeti alamıyor. Hani Türkiye’nin İncisiydik, hani gönüllerin birincisiydik, hani Sincik adı size bütün kapıları açıyordu? Peki, niye Sincikle ilgili büyük projeler hayata geçirilmiyor.
Sincik halkı her zaman milli iradeye inanarak sandığa gitmiş, son üç genel seçimde ve Cumhurbaşkanlığı seçiminde AK Partiye rekor oy vererek siyasilerin tabiri ile şampiyon ilçe olmuş, ancak bu şampiyonluğun karşılığı hizmet olarak ilçenin geneline dönüş yapmıştır. Özellikle 1 Kasım seçimleri sonrası ilçemize teşekkür ziyaretinde bulunan İlimiz Milletvekilleri “Size ne kadar hizmet etsek azdır” demişlerdi, ama ilçemizle ilgili kendilerine ulaştırılan projelere gerekli ilgiyi gösterip ilgili bakanlıklardan kabul edilmesi için yeterince çaba sarf etmemişlerdir.
Yine ilimiz Milletvekilleri ilçemize yaptıkları bir ziyaret esnasında “Sincik ismi bize Ankara’da bütün kapıları açıyor” demişlerdi, ama Sincik ilçesinin ilgili Bakanlıklarda bekleyen Gençlik merkezi, Mesire alanı, TOKİ konutları ve köylerin altyapı projeleri hala kabul edilmemiştir.
1 Kasım seçimleri sonrası yerel siyasetçilerin talebi doğrultusunda Sincik Kaymakamlığı tarafından il özel idaresi mühendislerine yaptırılan, köy yollarının asfaltlanması için hazırlanan 30 milyon TL’lik proje, Belediye Başkanı ve AK Parti ilçe Başkanı tarafından dönemin Başbakanı Sayın Ahmet Davutoğlu’na elden verildi. Akabinde Meclis Başkanvekili Milletvekilimiz Sayın Ahmet Aydın’ın ısrarlı takibi neticesinde ilçemize 3 milyon TL ek kaynak aktarıldı. Bu kaynak ilçe Kaymakamımız tarafından verimli bir şekilde kullanılarak hizmete dönüştürüldü. Ancak şampiyonluk madalyası olarak talep ettiğimiz miktar 30 milyon lira idi, bize gönderilen miktar talep ettiğimiz miktarın yüzde onu idi. Bu rakam Sincik halkının beklentisinin çok altında. Ben buradan Milletvekillerimize çağrıda bulunuyorum, size Ankara’da her kapıyı açtıran Sincik halkına hakkettikleri hizmeti getirin. Köylerimizin altyapı ve köy yollarının asfaltlanması için bir önceki Başbakanımızın verdiği sözü şu anki Başbakanımıza hatırlatın.
Eğer Sincik halkından yeni şampiyonluklar bekliyorsanız Sincik kaymakamlığı tarafından bir yıl önce ilgili bakanlığa sunulan gençlik merkezi projesi, Orman Genel Müdürlüğünde bekleyen mesire alanı projesi, Toplu Konut İdaresinde bekleyen konut projesi ve köy yollarının asfaltlanması için talep ettiğimiz 30 milyon liralık projemizi biran önce hayata geçirin. Bu hizmetleri yapın ki “Size ne kadar hizmet etsek azdır” dediğiniz Sincik halkına bayramdan bayrama da olsa ziyaret etmeye yüzünüz olsun! Bu saydıklarımı yapmadıkları için yanı başımızdaki Kahta ilçesinde bayramın üç gününü geçirenler, “Siz bizim yüz akımızsınız” dedikleri Sincik halkına bayram ziyaretinde bulunamadılar.
Yapılmayan hizmetler için eleştirdiğimiz milletvekillerimize, yapılan hizmetler için teşekkür ediyoruz. İlçemizin en önemli sorunu olan su sorununun giderilmesinde desteğini esirgemeyen başta Sayın Meclis Başkanvekilimiz olmak üzere, Milletvekillerimize ve emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz. Beran içme suyunu ilçemize akıtılmasında büyük emeği olan mevcut Belediye Başkanımıza ayrıca teşekkür ediyoruz. Aynı duyarlılığı ilçemiz girişinde açıkta akan ve çevreye pis kokular yayan kanalizasyon atıkları içinde göstermesini, ilçemize yakışmayan bu çirkin manzaraya biran önce bir çözüm bulmasını bekliyoruz.
2011 genel seçimleri sonrası dönemin milletvekilleri tarafından ilçemize bir eser kazandırmak amacıyla bir çalışma başlatılmış ve ilçemize yeni bir hastane binası yapılması için dönemin Sağlık Bakanından söz alınmış ve bir yıl gecikmelide olsa bu bina tamamlanarak hizmete girmiştir. Doğumhanesi, Ameliyathanesi ve altı poliklinik odası bulunan yeni Sincik Devlet Hastanesine yeterli sayıda uzman hekim atanmadığı, atanan bir uzman hekiminde bir yolunu bulup izne ayrıldığı için hastalarımız Kahta, Adıyaman ve çevre İllere gitmeye devam ediyor.
Tabi ilçemizdeki tek sıkıntılı kurum ilçe hastanesi değil, geleceğimiz olan çocuklarımızı emanet ettiğimiz eğitim kurumunda da ciddi sıkıntılar yaşanıyor. Son birkaç yıldır olduğu gibi bu yılda eğitim öğretim başlarken milli eğitim müdürlüğü koltuğu yine boş kaldı. Bu görevi layıkıyla yapabilecek liyakat ve ehliyet sahibi Sincikli öğretmenlerimiz varken, yerel siyasetçilerimizin adamcılık oyunları yüzünden milli eğitim müdürlüğü görevi vekaleten yürütülüyor. Siyasetin duyarsız kaldığı eğitim kurumunun ciddi anlamda personel ve idareci sıkıntısı çektiği, bir ay önce bu kuruma atanan tek idarecinin de tüm enerjisini taşıma ihalelerine harcadığı ve eğitim öğretime neredeyse hiç zaman ayırmadığı herkesçe bilinmektedir. Yaklaşık üç bin öğrencimizin geleceğini bu ilçenin coğrafi yapısını bilmeyen, bu ilçeyi daha önce hiç görmeyen müdürlere emanet eden, birçok korumda personel esikliği nedeniyle vatandaşın saatlerce beklemesinden habersiz olan, ilçe hastanesinde uzman hekim olmamasına sesiz kalan yereldeki siyasetçilerimize ve Ankara’daki vekillerimize selam olsun…!
 

Bu yazı toplam 2298 defa okunmuştur
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Yazarın Diğer Yazıları
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ


Tüm Hakları Saklıdır © 2013 Sincik Gündem | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.