Hurrem AKSOY İstanbul'da Aday Adayı Oldu

6.03.2015 16:26:04
Hurrem AKSOY İstanbul'da Aday Adayı Oldu
Sincik'te 1991-1993 yılları arasında Kaymakam olarak görev yapan Hurrem AKSOY, AK Parti İstanbul 3. bölgede Milletvekili aday adayı oldu.

Sincik'te 1991-1993 yılları arasında Kaymakam olarak görev yapan Hurrem AKSOY, AK Parti İstanbul 3. bölgede Milletvekili aday adayı oldu.
ilçemizin ilk kaymakamlarından olan Hurrem AKSOY; ilçemizden ayrılmasının ardından da Sincik insanı ile olan samimi dostluğunu devam ettirdi. Gerek İstanbul Vali yardımcılığı, gerekse Arnavutköy Kaymakamı olarak görev yaptığı süre zarfında sinciklilerle sürekli yakın ilişki içerisinde oldu. Fahri hemşerimiz olan Hürrem AKSOY, İstanbul'da ikamet eden Sincikliler ile her zaman yakın ilişki içerisinde olup sorunlarıyla ilgilenmiştir.
Hurrem AKSOY'un AK Parti İstanbul 3. bölgede Milletvekili aday adayı olduğunu haber alan İstanbul'daki Sincikli STK temsilcileri AKSOY'un fahri hemşerimiz olduğunu belirterek, gerek aday adaylığı sürecinde gerekse aday olduğu taktirde fahri hemşerimiz olan Hurrem AKSOY'un yanında olacaklarını belirtiler.
Hurrem AKSOY Kimdir?
1959 yılında Elazığ’da doğdu. İlk, Orta ve Lise öğrenimini Elazığ ve Eskişehir’de yaptı. 1985 yılında Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun oldu. 1985-1986 yıllarında Avukatlık Stajını tamamladı.
Kamu görevine 1986 Yılında Siirt Kaymakam Adayı (Maiyet Memuru ) olarak başladı. Sırası ile Kırşehir Mucur İlçesi ve Antalya Kaş ilçesi Kaymakam Vekilliği ile Yozgat Şefaatli İlçesi, Adıyaman Sincik İlçesi ve Edirne Enez ilçesi Kaymakamlıklarında bulundu.
1991 Yılında İçişleri Bakanlığı tarafından mesleki eğitim için Amerika Birleşik Devletlerine(ABD) gönderildi. Bir yıl Teksas Eyaletinin başkenti Austin de kaldı.1997-2000 yılları arası Şanlıurfa Vali Yardımcılığı görevinde bulundu. Yeni bir kurtarma ve yardım teşkilatı kurulmasına yönelik önerisi, ayrıca idarenin yeniden yapılanması ilişkin çalışması nedeniyle 1999 yılında “Yılın Hukukçu Bürokratı” seçildi.
2000 Yılında İçişleri Bakanlığı Hukuk Müşavirliği’ne atandı. Daha sonra İçişleri Bakanlığı KİHBİ Dairesi Başkanlığı görevinde bulundu. Bu sırada Avrupa Toplulukları Araştırma ve Uygulama Merkezi (ATUM)’un AB ve Uluslararası İlişkiler Temel Eğitim programını bitirdi. Ardından Avrupa Birliği Hukuku Uzmanlık ve Uluslararası İlişkiler Uzmanlık Programlarını tamamladı.
2005 Yılında İstanbul Vali Yardımcılığı’na atandı. “İstanbul İstihdam Raporu’’nun hazırlanması ve “İstanbul 2010 Gıda Platformu’nun“ kuruluşuna önderlik yaptı. Bu çalışmalar sebebiyle çeşitli kuruluşlar tarafından ödüllendirildi.
2008 tarihinde Kurucu Kaymakam olarak Yeni kurulan Arnavutköy İlçesine atandı. Görev yaptığı 5 yıl boyunca ilçenin kuruluşunu gerçekleştirdiği gibi ilçede sporu geliştirmek maksadıyla ASKODER’i kurdu. Her okula bir spor kulübü kurulması ve bunlara sanayicilerden spor dostu sağlanması projesine önderlik yaptı. Ayrıca Arnavutköy’de eğitimin kalitesini yükseltmek için “Akıllı Sınıf Kampanyası” yürüttü. 260 sınıf Akıllı Sınıf, 7 okul Akıllı Okul oldu. Yetimlere yönelik KARDEŞİM projesini başlattı. Her yıl maddi durumu iyi olmayan yüzlerce Arnavutköylü üniversite öğrencisinin burs almasına vesile oldu. Milletimizin en önemli değerlerinden olan Komşuluk hukukunu geliştirmek için Arnavutköy Mahalle ve Komşuluk Kültürünü Yaşatma ve Geliştirme Derneği ARMAKOMŞUDER ve 22. Mahallede şube KOMŞUDER kurulmasına öncülük etti. Komşuluğun geliştirilmesine yönelik; Arnavutköyde 2012 yılı “Komşuluk Yılı”,17-25 Mayıs 2013 de Arnavutköyde” Komşuluk Haftası” olarak kutlandı. Komşuluk Haftası ve Dünya Komşuluk Günü kutlanması için Birleşmiş Milletlere ve Hükümete öneride bulunuldu. Bu çalışmalar vesilesi ile 2013 yılı “İstanbulda Yılın Kaymakamı” seçildi ve çeşitli kurum ve kuruluşlarca plaketle ödüllendirildi. Ayrıca Komşuluk çalışmaları sebebiyle 2013 Yılı TBMM Onur Ödülü için Aday gösterildi.
İçişleri Bakanlığının 2013 yılı Müşterek Kararnamesiyle Antalya İli Döşemealtı İlçesi Kaymakamlığına atandı. Bir süre bu ilçede görev yaptıktan sonra 2014 Yılı Yerel seçimlerinde Arnavutköy Belediye Başkanı Adayı olmak için Kaymakamlık görevinden istifa etti. Belediye başkan aday adayı oldu. 3.Mayıs 2014 tarihli Resmi Gazetede yayınlanan Kararnameyle Ankara Vali Yardımcılığı görevine atandı.
Haziran 2015 tarihinde yapılacak Milletvekilliği Genel Seçiminde Ak Parti İstanbul 3. Bölgeden aday olmak için Ankara Vali Yardımcılığı görevinden istifa etti.
Eşi Pembe Aksoy Ekonomi Bakanlığı Hukuk Müşavirliği görevinden emekli olup halen Noter olarak çalışmaktadır. Oğullarından Ömer Fatih S.Ü. Hukuk Fakültesinde, Kemalettin Ahmet A.Ü. Hukuk Fakültesinde ve Yunus Emre TOBB Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümünde okumaktadır.
 Bu haber toplam 1284 defa okunmuştur
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ


Tüm Hakları Saklıdır © 2013 Sincik Gündem | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.